Гроші

На програму “Доступні ліки” для Прикарпаття виділили 35 млн грн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Понад 200 аптек на Івано-Франківщині долучилися до програми ”Доступні ліки”. Препаратів, які можна отримати в аптеках безкоштовно або зі знижкою, більшає.

Зокрема, 59 торгових назв ліків пільговики можуть отримати безкоштовно. Минулоріч у програмі “Доступні ліки” їх було 47. Про це повідомили у четвер, 3 січня, на прес-конференції в ОДА, пише “Репортер”.

”Медична реформа успішно відбулася у 100% медзакладів Івано-Франківської області, які надають первинну медичну допомогу, – каже Микола Стовбан, директор департаменту охорони здоров’я  ІФ ОДА. – Це стосується і програми ”Доступні ліки”. Зараз 261 торгова назва ліків належить до цієї програми, 59 – безкоштовні”.

У програмі є не лише українські, а й іноземні препарати. Зокрема, словенська, фінська і шведська фірми – виробники ліків знизили ціну на свою продукцію.

У програмі “Доступні ліки” взяли участь 254 аптеки. Виписали 500 тисяч рецептів.

Найбільше скористалися програмою у Франківську, Калуші, Богородчанському та Долинському районах тощо. Держбюджет виділив на програму “Доступні ліки” для Прикарпаття 35 млн грн.

”У новому році  фінансувати програму ”Доступні ліки” буде Національна служба здоров’я України, – каже Микола Стовбан. – НСЗУ буде єдиним платником для закладів, які уклали з нею договір. З 1 квітня, гроші зі служби підуть не лише в заклади, які надають первинну медичну допомогу, а й у аптеки'”.

Також, заклади первинної допомоги планують облаштувати новими комп’ютерами. На це область виділила 500 тис грн.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.