Гроші

Франківськ береться за викуп ділянок у промзоні Хриплина для створення індустріального парку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Наразі в управлінні інвестиційної політики Франківська готують документи на конкурс, аби обрати фірму, яка займеться викупом земельних ділянок.

Про це йшлося на оперативній нараді міського голови у вівторок, 19 лютого, пише “Репортер“.

Начальник міського управління інвестиційної політики Ігор Попадюк повідомив під час оперативної наради,  на що будуть спрямовані інвестиції у Франківську найближчим часом.

“Покращення інвестиційного клімату в 2019 році буде в шести напрямках – розвиток індустріального парку, розвиток smart city, розвиток «Промприладу.Реновації», IT-бізнес центр, підтримка інвесторів та експортерів, проектні заявки”, –
каже Попадюк.

Щодо розвитку нового індустріального парку Руслан Марцінків каже, що ще минулого року були закладені кошти на викуп земельних ділянок у Хриплинській промисловій зоні.

“Ми провели відповіді наради, дали протокольні доручення земельникам і робимо документи для того, щоб підготувати конкурс на вибір компанії, яка буде займатися цим питанням”, – додає Попадюк.

“Питанням промислової зони повинна займатися міська рада, а не компанія”, – каже на це голова.

Хрип­линська інвестиційно-промислова зона (ХІПЗ) створена ще у грудні 2006 року. Територія ХІПЗ охоплює площі приміських сіл Хриплина та Микитинців на більше ніж 600 га. У 2007 році провели інвентаризацію земель незабудованої території (276 га). Та попри велику площу ХІПЗ, землі, яка б підходила під індустріальний парк, фактично немає. Адже, згідно з законом, ділянка має бути вільна від забудови. А нині приблизно половина ХІПЗ забудована промисловими об’єктами – це і закинуті заводи радянських часів, і нове виробництво.

Нагадаємо, минулого року містом зацікавилась велика компанія з Нідерландів. Вона хотіла побудувати завод на 1000 робочих місць, та для цього потрібно було 10 га землі. Максимум, що міг дати Франківськ – 2 га у Хриплинській промзоні. Та цього виявилося замало, і компанія обрала Вінницю.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.