Гроші Люди

Держава встановить мінімальні ціни контрактного навчання у вишах – Єгор Стадний

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Держава встановить мінімальні ціни контрактного навчання у вишах. Новація стосуватиметься так званих кон’юнктурних спеціальностей – права, менеджменту, економіки тощо.

Про це розповів заступник міністра освіти України – Єгор Стадний, пише «Репортер». Зустріч з ним відбулася в четвер, 20 лютого, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу.

До теми: Боротьба за студентів. Які спеціальності найпопулярніші у франківських університетах

«Індикативна собівартість – це регульована державою ціна за навчання за контрактом. Ми хочемо ввести її вже з наступної вступної компанії, -розповідає Стадний. – Адже під час вступних кампаній, деякі університети починають демпінгувати, на 500 гривень, на тисячу-дві зменшувати плату за контракт».

Зі слів заступника міністра освіти, це робиться для того, аби «заманити» більше студентів.

«Ми визначимо так звані кон’юнктурі спеціальності: право, менеджмент, економіка і саме на них встановимо мінімально можливі оплати за навчання. Це призведе до того, що багато абітурієнтів перетече на інші спеціальності, яких – дві треті у загальному переліку. Проблема лише в тому, що люди звикли до того, що вища освіта у нас не дуже дорога», – каже Єгор Стадний.

Заступник міністра порівняв оплату за навчання у виші з оплатою репетиторів погодинно, та наголосив, що ціна виходить в рази вищою, навіть якщо враховувати те, що навчання у виші групове, а не індивідуальне.

Читайте також: Священик, син пароха. Які професії обирала галицька молодь 100 років тому

«Мені часто закидають, мовляв, що ви робите, у людей немає грошей. Нащо ви їх ставите у такі умови?- дивується Стадний. – Даруйте, якби у людей не було коштів, то вони б за останні три роки не ввезли в країну мільйон вживаних автівок з-за кордону. По ціні така автівка – то майже той самий хороший бакалаврат, ті ж чотири тисячі доларів. Але проблема в іншому: ми краще купимо вживану машину, ніж інвестуємо в навчання своєї дитини».

Крім того заступник міністра розповів про впровадження фінансової автономії університетів. Зокрема, вона стосується оплати праці викладацького складу.

«Професори не працюють під копірку. Тому скоріш за все ми будемо розширювати кількість розрядів оплати праці викладачів», – говорить Стадний.

Крім того, за його словами, бюджетне законодавство накладає на університети обмеження , які заважають вільно розпоряджатися коштами.

«Ми всі знаємо, що університети, наприклад, не могли ремонтувати гуртожитки за кошти контрактників. Тепер, в межах статутної діяльності, університети зможуть витрачати зароблені кошти в залежності від своїх потреб, – говорить Стадний. – Змін буде дуже багато. Наприклад, для передачі майна університету раніше був потрібен підпис міністра, а це – дуже не зручно. Зараз все буде значно простіше. Але, знову ж таки, лише у межах статутної діяльності».

Єгор Стадний каже, що приїздить в міста не вмовляти університети об‘єднуватися. Мовляв, міністерство освіти вже встановило такі економічні стимули, що зовсім скоро університети будуть приходити з такими пропозиціями самі.

«Усі університети країни будуть проходити залік. І ми будемо їх оцінювати за групами, беручи до уваги макрорегіони. Це означає, що всі університети будуть змагатися не з Києвом, а у своїх групах між собою», – говорить Стадний.

До теми: Дівчата йдуть в ІТ. Троє франківчанок про свій вибір професії та роботу

Заступник міністра освіти наголосив, що на сайті міністерства вже є повна таблиця з фінансуванням усіх вишів відповідно до якісних показників, що допомагає зробити їх оцінювання і фінансування дуже прозорим.

Авторка: Тетяна Скоропляс

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.