Відео Світ Соціум Фото

12 дітей та їх футбольний тренер опинилися у пастці затопленої печери на півночі Таїланду

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
За лічені дні в регіоні почнуться сильні дощі, що може призвести до збільшення рівня води у тій ділянці печери, де знайшли прихисток діти.

Рятувальники борються з погодою, щоб звільнити  дітей та їхнього тренера, пише BBC Україна.

Спочатку, поки їх не знайшли, це була боротьба з часом, а тепер це боротьба з природою, кажуть рятувальники. Робота продовжується невпинно бо, щойно розпочнеться сезон дощів, рятувати дітей буде набагато складніше.

Якщо суха погода протримається довший час, є ймовірність, що група зможе вийти пішки з печери Тхам Луанг Нанг Нон і дітям не доведеться пірнати.

Вся подорож від входу печери до місця, де сидять діти, наразі займає 11 годин – 6 годин туди і 5 годин назад.

У рятувальній операції у Таїланді беруть участь дайвери з України.

Багато хлопчиків не вміють плавати, і їх треба навчити основних навичок занурення, якщо їм доведеться залишати печеру таким шляхом.

Рятувальні команди працюють в надзвичайно складних умовах у задушливих печерах при температурі понад 30 градусів. Частину шляху у печерах їм доводиться долати у брудній воді, по коліна в мулі і через слизькі виступи.

Тим часом сотні людей допомагають рятувальному табору – місцину навколо гори посипали гравієм, щоб захистити її від багнюки. Працівники тайської королівської кухні готуються гарячу їжу, а добровольці роздають пляшки з водою та лід.

Один місцевий чиновник, який став волонтером розповів, що не знав дітей особисто, але вирішив допомагати, “оскільки вважає хлопчиків у печері своїми братами”.

Раніше тайські військові говорили, що якщо діти не зможуть пірнати, групі, доведеться чекати чотири місяці, щоб зійшла вода і можна було вийти з печери. Дітям передають продукти та інші речі.

Міністр внутрішніх справ Анапонг Пяінда наголосив на необхідності термінової евакуації, додавши, що дощ прогнозується “у найближчі кілька днів”, повідомляє Bangkok Post.

Зараз з печер постійно викачують воду, щоб зменшити ризик затоплення. Понад 128 мільйонів літрів води викачали з печер від четверга.

Хлопчики віком від 11 до 16 років і їхній 25-літній тренер зникли ще 23 червня.

За попередньою інформацією, вони зайшли до печер, коли була суха погода, а потім почався сезон дощів, який заблокував їм вихід. Вони знайшли прихисток за 4 км від входу печери, де їх у понеділок знайшли британські дайвери.

Печери Тхам Луанг Нанг Нон регулярно затоплюються протягом сезону дощів, який триває у Таїланді до вересня-жовтня.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.