Політика

Запитай у влади (2.10.2014)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За допомогою цієї рубрики читачі мають можливість оператив­но отримати відповіді на найпроб­лемніші для них запитання. Нагадуємо, телефон редакції: 50-46-60.

question mark with speech bubles, vector on the abstract background

Степан Матківський, пенсіонер:

– Свого часу я розмістив три депозити у VAB-банку, що розташований у Франківську на вулиці Коновальця, 13. Термін першого вкладу закінчився ще у квітні цього року, а другого – 23 червня. Тепер ходжу до того банку, як по свячену воду – прошу віддати мої ж гроші. Спершу повернули проценти, правда, всі, далі віддають по 200, 500 грн., а сам депозит не повертають. Посилаються на війну на сході, мовляв, тому в них проблеми з грошима. Чи є якийсь вплив на подібних недобросовісних банкірів, і коли я зможу отримати свої кошти?

Михайло Ставничий, начальник управління Нацбанку в Івано-Франківській області:

– Згідно з вимогами статті 5 Закону України «Про банки і банківську діяльність» та статті 4 Закону України «Про Національний банк України», банки є юридично незалежними у своїй діяльності та не мають ні організаційного, ні структурного підпорядкування Національному банку, який відповідно не має права втручатися в господарську діяльність банків, зокрема і у відносини між банком та його клієнтами.

Національний банк України, органи державної влади, їх посадові особи, відповідно до частини 2 ст. 6 та частини 2 ст. 19 Конституції України, зобов’язані діяти лише в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами Україні, і не мають повноважень вирішувати спори між вкладниками, позичальниками та банками.

Одною із загальних засад регулювання майнових відносин є свобода договору та судовий захист цивільного права у разі його порушення, невизнан­ня або оспорювання. Відповідно зі статтею 124 Конституції України, правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається. Якщо, на думку клієнтів, порушені їхні майнові права, то, відповідно до ст. 16 Цивільного кодексу України, вони мають право звернутися за захистом своїх інтересів до суду.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.