Політика

Облрада нагороджує та відгороджується

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня депутати Івано-Франківської обласної ради зібралися на чергову сесію. У порядку денному було близько 30 питань, більшість – технічні, тож засідання тривало недовго і пройшло доволі мирно, хоча й не без ексцесів.

Сесія

Почалася сесія з приємної ноти – вручення нагород. Так, першим медаль «За заслуги перед Прикарпаттям» отримав депутат облради Петро Шкутяк, який воював доб­ровольцем у батальйоні «Айдар». Голова облради Василь Скрипничук пояснив, що нагороду вручають лиш тепер, оскільки депутат після поранення довго перебував у госпіталі.

Такою ж самою відзнакою обл­рада нагородила і війта ґміни Щурова Малопольського воєводства (Польща) Мар’яна Залевського. За меценатську діяльність та організацію лікування постраждалих під час Майдану мешканців Прикарпаття.

І на цьому свято закінчилося – дійшла справа до питання газети «Галичина». Ще перед початком засідання журналісти видання принесли під президію плакати із гаслами «Руки геть від «Галичини» і «Ганьба депутату облради Ткачівському».

Тут без передісторії не розіб­ратися. Справа у тому, що депутат облради з фракції «Свобода» Ярослав Ткачівський та його дружина Олександра судяться з газетою. Ціна питання серйозна – 2,372 млн. грн. Із них 471 тис. грн. середнього заробітку і компенсації та 1 млн. 400 тис. моральної шкоди має намір відсудити сам депутат, і ще 501 тис. грн. – його дружина Олександра. 14 років тому їх звільнили з роботи у виданні, Ткачівський працював там заступником головного редактора газети «Галичина» та шеф-редактором «Тижневика Галичини», а його дружина – кіоскером. Звільнили їх, на їхню думку, незаконно. Якраз напередодні сесії у франківському міському суді відбулося попереднє слухання за позовом Олександри Ткачівської.

Депутати дали право виступити на сесії головному редактору «Галичини» Петру Парипі. Той наголосив: якщо газета програє суд, то може припинити своє існування, а понад 30 працівників стануть безробітними.

«Парадокс у тому, що таких коштів вимагають депутат обласної ради та його дружина. Нескінченні судові позови уже 14 років лихоманять редакцію, – переконував Парипа. – Суд над «Галичиною» – не що інше, як намагання знищити видання обласної ради. Цей процес так чи інакше зачіпає інтереси територіальної громади області, оскільки співзасновником газети є обласна рада. Ми просимо облраду взяти участь у судовому засідання на боці відповідача».

Тут варто додати, що напередодні у суді редакція уже клопотала, аби облраду, як співзасновника газети, долучили до судового засідання, але суддя Барашков це клопотання відхилив.

Звісно, своє слово на сесії сказав і депутат Ярослав Ткачівський.

«Хочу нагадати шановним журналістам – невідомо, яким вітром тебе здує, і невідомо, яка свиня тебе з’їсть, – заявив він. – Розцінюю, що я пройшов народну люстрацію та впродовж 14 років виконую програму ВО «Свобода» по захисту українців».

Ткачівський звинуватив журналістів «Галичини» в тому, що вони чинять тиск на суд своїми заявами й публікаціями. І додав, сам виступає за те, аби це питання розглянула сесії облради – звісно, після судів усіх інстанцій.

Крапку в дискусії поставив голова обласної ради Василь Скрипничук:

«Доки справа перебуває в суді, обласна рада не має права жодне питання розглядати».

Підняли на сесії і давно нашумілу справу 5 батальйону територіальної оборони. А точніше той факт, що головний військовий прокурор України Анатолій Матіос назвав причиною Іловайської трагедії саме дезертирство нашого батальйону. Депутати з такою заявою були категорично не згідні. Тож проголосували за звернення до Президента Порошенка та генпрокурора Яреми з вимогою справедливого розслідування.

«Нам відомо, що ВР створила тимчасову слідчу комісію, яка проводить розслідування трагедії. І ще не оприлюднено результати цього розслідування, – йдеться у зверненні. – Військовий прокурор зробив особисті висновки та оприлюднив їх публічно. Ми вимагаємо об’єктивного і чесного розслідування. Просимо вас мати сміливість казати правду».

Як зазначив на сесії один із волонтерів, який зустрічав бійців батальйону у Кіровограді, там вони спілкувалися з Матіосом, і тоді військовий прокурор ані слова не сказав солдатам про загрозу створення котла в Іловайську.

Після обідньої перерви депутатів у залі ледве вистачило, аби зібрати кворум. Питання пішли технічні – про звіти керівників деяких комунальних підприємств, зміни до статутів закладів обласного підпорядкування і т. д. Голосували без заминок. Застопорили лиш на затвердженні положення про обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Проб­лема була не у статуті, а в особі доповідача – директора департаменту соцзахисту ОДА Ярослава Лагана. Депутати-свободівці хотіли, щоб той негайно написав заяву на звільнення. Так Віктор Неміш дорікнув Лагану, що він був членом Партії регіонів. А Василь Попович закинув зловживання службовим становищем. Лаган заяву, звісно, не написав, але на наступну сесію звітуватиме про свою роботу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.