«Говерла» вперше перемагає

До останнього було невідомо, чи вийде франківська «Говерла» на старт Суперліги. Команда Євгена Мурзіна досить продуктивно провела передсезонну підготовку з явними намірами грати в еліті, але несплата у визначені терміни заявкового внеску ледь не коштувала франківцям сезону.

Говерла обігрує Ферро

Сума у 50 тис. грн. від «Говерли» мала надійти на рахунок Суперліги до вечора 8 жовтня, але цього так і не відбулось. Усе йшло до того, що чемпіонат України стартує не лише без прикарпатського клубу, а й без «Ферро-ЗНТУ», «Дніп­роАЗОТ» і «Одеси», які стикнулися з такими ж труднощами. Та керівництво Суперліги таки вирішило включити до змагань ці чотири колективи, подовживши їм заявковий період до 13 жовтня.

Через те, що до старту в еліті франківчани готувались у непрос­тих умовах, їм не вдалося вчасно вирішити всі організаційні питання. До дебютної гри із «Черкаськими Мавпами» клуб не встиг дозаявити американського форварда Рікардо Гленна, який переїхав до Франківська влітку цього року. Втім, як наголосив Євген Мурзін, перед початком сезону визначилась обойма з 12 гравців, які виступатимуть у складі «ведмедів».

Першу гру прикарпатці проводили 19 жовтня на домашньому паркеті проти «Черкаських Мавп». Дебютний матч виявився дуже важким, але початок був обнадійливим: перевага після першої чверті та 11 очок гандикапу по ходу гри. Проте гості змогли не лише вирівняти становище, а й вирватись уперед, що в результаті стало запорукою перемоги з рахунком 59:63.

Говерла1

У другому турі, який відбувся 25 жовтня, «Говерла» приймала МБК «Миколаїв», і цей матч також склався для «ведмедів» невдало. У складі франківчан з’явився новачок Рікардо Гленн, але… Вже до великої перерви гості вели з перевагою у 22 очки, і хоч у третій чверті прикарпатцям вдалось трохи зменшити відставання, матч закінчився перемогою гостей 57:78.

Уже наступного дня підопічним Мурзіна належало протистояти «ФерроЗНТУ», які у цьому сезоні ще не програвали. Порівняно із матчем проти «Миколаєва» «ведмеді» виглядали на порядок краще. Інтрига в поєдинку жила до останньої секунди, адже жодна з команд не відривалась на «спокійну» відстань. У результаті кидок американця Рікардо Гленна виявився вирішальним і приніс «Говерлі» першу перемогу в сезоні з рахунком 76:74. Самого ж легіонера Суперліга визнала героєм тижня.

Євген Мурзін зазначив, що наразі головний суперник команди – це вона сама.

«З «Миколаєвом» ми боротьбу самі собі програли, з «Ферро» – виграли, – сказав тренер. – Сьогодні команда була схожа на команду».

Далі на «Говерлу» чекають два важкі матчі на виїзді – з «Хіміком» та «Одесою», але Мурзін наголошує:команда їде вигравати.