Люди Статті

Руслан Марцінків – людина тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
«Репортеру» вкотре доводиться відзначати мера Франківська за його дивно-креативні ідеї. Ну, «чемпіон», що поробиш? Не встигли франківці переварити новину про «дяпчиків» на дорогах, як міський голова повідомив, що буде навчати чиновників правил поведінки.

У вівторок, 20 серпня, на щотижневій оперативній нараді доповідав Мирослав Федорків, начальник управління комунальної політики. Його виступ Марцінків перебив і дав доручення керуючому справами міськвиконкому Ігорю Шевчуку за місяць створити кодекс працівника міськвиконкому.

«І кожному дати підписати, – каже мер. – 10-15 пунктів, як мають поводитися чиновники з міської ради, обговорити з профкомом, з усіма працівниками, і затвердити».

Мирослав Федорків продовжив доповідь, та коли дійшов до теми оголошень на стовпах, на проекторі з’явився приклад – з оголошеннями від Марцінківа. Це, очевидно, теж додало жару. Річ у тім, що за день до того Федорків прокоментував обурений пост у групі Facebook «Комуналка ІФ», де один із франківців просив поставити на автододзвін номер телефону, який клеять на фасади будинків.

«Інспекція тепер не ставить на авто­додзвін незаконні оголошення простих мешканців, доки подібні афіші клеються на замовлення міста. Правила для всіх одні, і якщо це робить місцева влада, то ми не можемо заборонити це іншим», – написав тоді Федорків.

Після того, як Марцінків та Федорків обмінялися жартівливими репліками з приводу оголошень від мерії, міський голова пригадав начальнику управління комунальної політики ще коментарі в соцмережах.

«Не вводьте в оману людей, я вас прошу. Ви собі дозволяєте коментувати інших начальників. Якщо не знаєте, не пишіть, – каже Руслан Марцінків. – От, наприклад, ви пишете неправду про міст, що немає там ніякої велодоріжки. Вам покажуть проєкт, яка там організація велодоріжок на Надрічній».

Мирослав Федорків відповів, що доріжок там не бачив. І що готовий відповісти, якщо збрехав, але він говорив правду. Розібратися вирішили після наради.

Пізніше на своїй офіційній сторінці у Facebook Руслан Марцінків ще раз висловився з приводу кодексу з правилами поведінки.

«Щоб усі працівники знали, як поводитися, працюючи у міській раді, – написав мер. – Бо є речі, які не личить робити навіть не як фахівцю, а, перш за все, як колезі та члену єдиної структури. Адже це неприпустимо, коли керівник одного структурного підрозділу дозволяє собі публічно критикувати інших. Так не може бути і не буде. Бо всі ми працюємо в одному колективі на благо міста. Й всі питання та неточності завжди можна з’ясувати у робочому порядку. А не виносити на загальне обговорення в соціальних мережах».

Отже, напевно, вслід за обов’язковими костюмами на роботу і спонуканням бути активними в соц­мережах, мер навчатиме чиновників, що саме їм можна говорити і писати у тих самих соцмережах. Та й правило «не можна критикувати» виглядає як дивна демократія.

Втім, такий документ вже є. Він називається «Етичний кодекс посадових осіб виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради». Він є на сайті виконкому.

Там пише, що посадовці мають відстоювати честь і гідність своїх колег, не допускати в їхній бік упередженої критики. А також, що чиновники зобов’язані «утримуватися від публічних висловлювань, міркувань та оцінок щодо діяльності виконавчого комітету міської ради, їх керівників, посадових осіб, за винятком випадків, коли це входить до їх посадових обов’язків».

Отже, або міський голова просто не знає про існування цього кодексу, або хоче його переписати спеціально для Мирослава Федорківа та ще пари-трійки міських чиновників, які досі насмілюються не дивитися меру в рот.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.