Погляд

Запечена качка з начинкою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Качка в домашньому господарстві – практично безпроблемна птаха. А якщо біля вашої хати є ставок чи річка, то вона сама себе зможе прогодувати.

Там, де жила моя бабуся, є річка і величезне плесо, яке заливало у повінь. Це майже ідеальні умови для розведення качок. Ми тільки деколи, і то раз на день, підгодовували їх тим, що потрапляло під руки. Качки – як терміти, – вони їдять усе… Все, що залишалося зі столу, ми кидали качкам.


Єдиним їхнім недоліком є гомін, який не стихає впродовж дня. Напевне, вони дуже потребують спілкування…

В ідеалі найсмачнішою є приготована дика качка, яку вполювали восени. Але ж більшість із нас не мисливці, тому обійдемося свійською, домашньою качкою. Бажано не дуже старою, щоб м’ясо не було жорстким.

Ну що – готуємо?

Беремо тушку качки. Добре її промиваємо, обливаємо окропом і кладемо на решітку, щоб стекла вода. Ще раз повторюємо процедуру й натираємо качку морською сіллю середнього помолу. Чому саме морською? Хоча б тому, що в ній є 11 мікроелементів, які беруть участь у регулюванні живлення та очищення наших клітин. А в звичайній солі, крім натрію та хлору, більше нічого немає. Втім, детальніше ми про це поговоримо наступного разу.

Отже, тушку натираємо сіллю та даємо їй постояти 30-40 хвилин. За цей час готуємо начинку. Вона також може бути будь-якою на ваш смак, але ми готуємо за бабусиним рецептом.

Беремо білий хліб або батон, не свіжий, але й не черствий, нарізаємо на дрібні кубики та додаємо молока. Переминаємо, додавши 6-8 жовтків яєць (бажано качиних). Дрібно нарізаємо зелень петрушки та кропу, додаємо перець і сіль, знову переминаємо та отримуємо однорідну масу, яка вже сама по собі є смачною.
Тоді нарізаємо дрібними кубиками заздалегідь відварені нутрощі качки, гуски або курки (серце, печінка, легені, внутрішній жирок). Одного комплекту тут буде замало, тому беремо ще три. Перемішуємо все це разом – маємо готову начинку.

Беремо качку й кількома ляпасами по тушці струшуємо зайву сіль. Красивые зрелые женщины на фотографиях отличного качества. Начиняємо тушку, попередньо зашивши шкіру простою ниткою коло шиї. Під час фарширування добре трамбуємо начинку, щоб тушку аж «розперло» в боки.

Зашиваємо черевну задню частину та кладемо її в неглибоку, продовгувату пательню, доливши туди дві склянки води. Качку можна змастити помазочком нерафінованою соняшниковою або конопляною олією.

Відправляємо качку у піч при температурі 160-170 градусів на дві години. Через 40 хвилин вона пустить власний сік, тепер її треба тим соком поливати кожні 20 хвилин.

За дві години виймаємо качку із печі, перекладаємо з пательні на решітку та – ще на 30 хвилин в температуру 180 градусів, спинкою до верху – запікаємо для отримання апетитної скоринки.

Нам знадобиться:

  • тушка качки;
  • 4 комплекти серця, печінки та легень;
  • 1 білий хліб або 1,5 батона;
  • 6-8 жовтків яєць;
  • 1 пучок петрушки та кропу;
  • морська сіль 120-200 грам;
  • 1,5 склянки молока;
  • 70 грам олії;
  • сіль, перець до смаку.

Те, що запечена качка вам смакуватиме, я гарантую, а от зовнішній вигляд – то вже на вашій совісті, залежить від того, чи поливали ви її, чи ні. Одне скажу точно – коли ви виймете її з печі, розріжете на шматочки та розкладете по колу на великий таріль, де по середині буде викладена гарно нарізана запечена начинка – ви на мить втратите свідомість від запаху.

Мені особисто начинка зав­жди смакувала навіть більше, ніж сама качка.



Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.