Авто

Музика в дорогу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні майже у кожній базовій комплектації встановлюється заводська магнітола і колонки. Та буває, вони не завжди відповідають вимогам і смакам водія. Тоді постає питання – як обрати якісну та недорогу техніку?

Girls___Beautyful_Girls_he_driver_behind_the_wheel_042012_ CMYK

З розвитком технологій виробники щороку випускають новинки аудіоакустики. І вибір пропонують широчезний – від «бюджетників» до «maxi». Крім того, сучасні автомагнітоли давно перестали бути приладами для відтворення музики. Зараз вони дозволяють переглядати відео, підключати додаткові зовнішні пристрої тощо.

Тому треба знати кілька основ­них критеріїв, які можуть бути головними при купівлі.

Види. Зазвичай магнітоли поділяються на:

• CD MP3,

• DVD з дисплеєм чи без нього;

• цифрові;

• магнітоли або ресивери з можливістю підключення iPod-пристроїв (телефони, відеоплеєри, плеєри MP3 / WMA).

Найпоширенішими є CD-магні­толи – вони надійні та порівняно недорогі. Оптимальним варіантом буде автомагнітола, в якій є mp3-декодер, що дозволяє вміщувати більшу кількість пісень на звичайний компакт-диск.

DVD-автомагнітоли в сукупності з дисплеєм дають можливість перегляду відео.

Sony-Hyundai-Sonata-NF-3

Магнітола з USB входом, GPS-навігацією, вбудованим цифровим тюнером, FM-ресивером і модулем Bluetooth hands free сьогодні зустрічається все частіше, та при купівлі варто вирішити, які функції ви плануєте використовувати.

Деякі магнітоли комплектуються пультом дистанційного керування, що дозволяє зручно та безпечно керувати нею під час руху.

Найвигіднішим варіантом буде придбання моделі з роз’ємом під USB-кабель. Адже через нього можна підключити будь-який носій з музичними файлами.

А от усі види магнітол з компакт-дисками мають один недолік: часті «випадання» звуку під час трясіння автомобіля на вибоїнах. Але виробники постійно розробляють контрзаходи.

Розмір. Усі автомагнітоли поділяються на (висота / ширина відповідно):

• 1 DIN – 178 / 50 мм,

• 0,5 DIN – 178 / 25 мм,

• 2 DIN – 178 / 100 мм.

Потужність. Визначають за двома показниками: номінальна та максимальна потужність звуку. Радимо обирати за першим показником, адже постійне прослуховування музики відбувається при номінальній потужності. Чим потужніша автомагнітола, тим якісніше звучання на виході при меншому рівні звуку.

Підключення. Далі вам пот­рібно знати конструктив установочного місця у вашому авто. Тут можуть розміщуватися: 0,5 DIN, 1 DIN, 2 DIN магнітола або штатна зі своїм форм-фактором. Якщо автомобіль орієнтований на європейський ринок та володіє стандартним 1 DIN або 2 DIN місцем для встановлення, то заміна штатної магнітоли або просте встановлення нової може звестися до банального підключенню ISO роз’єму магнітоли до ISO роз’єму автомобіля. Якщо у автомобіля немає стандартного роз’єму, то можна купити фірмовий перехідник зі штатного роз’єму. Якщо автомагнітола поставляється без ISO роз’єму, – распіновку (підписи на роз’ємах) можна дізнатися в інструкції з експлуатації.

Лінійні входи / виходи. Вони потрібні у випадку, якщо ви збираєтеся розширювати аудіосистему. Саме тому, коли будете купувати магнітолу, варто звертати увагу на наявність і кількість таких входів і виходів, особливо якщо вам необхідне підключення додаткових підсилювачів.

Екран. Недорогі автомагнітоли оснащені монохромним монітором – цього буде достатньо для навігації та вибору, а також необхідних налаштувань.

Магнітоли з висувним екраном дорожчі, належать до преміум-сегменту. У них екран ховається всередині, а при включенні висувається назовні. Перевагою цих магнітол є можливість установки в стандартне монтажне гніздо.

Екран автомагнітол зазвичай не перевищує семи дюймів.

Роздільна здатність дисплея грає головну роль в якості зображення. Чим вона більша, тим краща якість зображення.

Дизайн. Тут також треба підходити з міркувань зручності та ергономіки. Трапляється, що магнітоли однакові за технічними характеристиками, мають різний вигляд зовні. Вам потрібно протестувати річ перед покупкою: понатискати на кнопки, оцінити яскравість дисплею тощо.

Виробник. На сьогодні популярністю користуються: Alpine, Pioneer, Kenwood, Sony, JVC. Варто звернути увагу й на порівняно нові: Hyundai, Challenger, Prology, Mystery. Вони інколи дешевші, ніж їхні попередники, проте можуть пропонувати ряд додаткових можливостей.

І останнє – довірте установку магнітоли фахівцеві у сертифікованому центрі. Це гарантуватиме вам якісну роботу без ремонту протягом всього періоду експлуатації.

Але вибір, звісно, за вами.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.