Війна Соціум Статті

Франківські медики радять, як підтримати імунітет на карантині

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Певно, кожен неодноразово чув, що людина може бути переносником вірусу, а сама не хворіти. Причина – сильна імунна система. В умовах пандемії, як ніколи варто задуматись, чим, окрім самоізоляції, можна допомогти собі та рідним.

«Репортер» зібрав фахові поради лікарів стосовно дієвості як фармацевтичних, так і народних методик підтримки здоров’я.

«Ліки, які впливають на імунну систему, однозначно мають бути призначені імунологом, – каже лікар-терапевт Надія Сидор. – Натомість, зараз люди просто масово розкуповують противірусні й всілякі стимулятори, адже впевнені в тому, що краще пити бодай щось, ніж взагалі нічого не робити».

Наприклад, нині в аптеках дуже популярні настої – елеутерококу, женьшеню чи ехінацеї. Ніби вони підтримують імунітет, але насправді, говорить лікар, це – відомий ефект Плацебо.

«Людина приймає їх з надією, що вона не захворіє, або, якщо й захворіє, то не так важко, – пояснює Надія Сидор. – Але всі імунні процеси відбуваються і без вживання цих препаратів. Дійсно допомогти собі можна лише комплексно, дотримую- чись усіх порад здорового способу життя».

Препарати, які формують в організмі людини захисний бар’єр, називають індукторами інтерферону. Вони дійсно мають противірусну дію, але проти Covid-19 – не дієві.

Маріанна Деркач працює імунологом- алергологом вже 16 років і також переконана, що навіть такі розрекламовані препарати, як «Протефлазид», «Аміксин», чи будь які харчові добавки в жодному разі не можна призначати собі самостійно. Лікарка наголошує, що вони є протипоказаними при багатьох автоімунних захворюваннях.

«Приміром, ехінацея може стимулювати, якщо організм має онкологічну настороженість», – пояснює фахівець.

Вона радить перед походом в аптеку бодай зателефонувати сімейному лікарю, який скаже, чи варто такі стимулятори приймати саме вам.

Розповідає, що нещодавно їй в руки потрапив препарат, в інструкції якого написано, що він допомагає зокрема і проти коронавірусу.

«Це просто смішно, – каже Маріанна Деркач. – Коли вже навіть у соцмережах пишуть і скрізь наголошується, що це для стимуляції імунної системи. Стільки вже тих примочок і добавок винайшли і головне, що всі лікують коронавірус».

Медики переконують, що лише здоровий сон не менше семи годин, збалансоване харчування і відсутність стресів допоможе організму встояти проти вірусної загрози.

«В раціоні мають бути овочі та фрукти, не обов’язково закордонні – хурма чи ківі. Це спокійно можуть бути квашена капуста, смородина чи малина, – каже Надія Сидор. – Також потрібна обов’язкова фізична активність, щонайменше – зарядка».

Звісно, в умовах карантину виходи з дому треба зменшити, але провітрюватися таки потрібно.

«Варто рідко, але виходити на про- гулянку в парк, де немає скупчення людей, – пояснює терапевт. – Але треба пам’ятати, що не можна гуляти з дітьми на майданчиках, мінімально контактувати з поверхнями і тримати дистанцію. Бо для наших людей мінімальні дозволи дихати свіжим повітрям – це одразу привід масово відкривати сезон шашликів».

Також лікар додає, що навіть в умовах карантину двічі на тиждень виводить свою дитину подихати свіжим повітрям: «20 хвилин пройшлися, де мало людей, і одразу додому».

Також Надія Сидор радить постійно провітрювати приміщення і намагатися не змінювати свій біологічний ритм.

«В умовах карантину ми можемо дозволити собі лягати дещо пізніше, але це теж один із факторів, який послаблює імунітет, – говорить лікарка. – Бажано лягати до 23:00, бо пізнє засинання, навіть якщо потім спати сім годин, змінює фазовість сну, а це не дає організму відновитися повною мірою».

Ще одна запорука сильного імунітету – відсутність стресів. Хоч у теперішніх умовах стреси – це майже частина життя, треба намагатися сприймати потік інформації не так близько до серця, бажано критично й не піддаватися паніці.

А помічними для імунітету будуть вітаміни.

«Зараз, коли більшість людей сидить на самоізоляції, найкраще приймати препарати з вітаміном D, бо саме при його зниженні погіршується стан імунної системи, – каже лікар Маріанна Деркач. – Для профілактики краще приймати полівітамінні комплекси, розраховані відповідно до віку і статі, або просто комплекси з високим вмістом вітаміну С».

Якщо ж не хочете зайвий раз бігти до аптеки, то на допомогу прийдуть перевірені методи, якими користувалися ще наші бабусі. Хоч багато лікарів не підтримують народну медицину з точки зори лікування, але ніхто не заперечує її профілактичної дії.

Найперший продукт, який радять навіть медики – це мед.

«Але він має бути справжнім, а не сироп, який часто продають у магазинах під виглядом меду, – наголошує Надія Сидор. – Він і сон нормалізує, і покращує серцево-судинну активність. Крім того, корисними природніми антибіотиками або фітонцидами вважають куркуму і часник. Але, зрозуміла справа, що все має бути в міру».

Куркуму з медом можна додавати до чаю або ж просто їсти по чайній ложці щодня. Часник і цибулю – подавати до перших страв, а ще не забувати про цитрусові та імбир.

Ідеальною альтернативою будь-якому десерту стане ложка «пасти Амосова». Це унікальна розробка українського академіка-кардіохірурга, яка укріплює серцевий м’яз, судини та підвищує імунітет.

Найпростіший рецепт пасти складається з таких інгредієнтів: ізюм, курага, чорнослив, сушений інжир або журав- лина у пропорції все по 200 г, лимон та горіхи. Усе це треба подрібнити та заправити медом для смаку.

Єдині, кому варто ставитися з обережністю до цієї «вітамінної бомби» – алергіки.

«Зараз саме час, коли загострюється таке захворювання, як поліноз або сезонний алергічний риніт, – нагадує Маріан- на Деркач. – Це здебільшого алергія на квітучі дерева, але ці люди схильні мати перехресну алергію на горіхи, персики та абрикоси».

Помічним народним засобом помилково вважають і алкоголь. Спиртне має бактерицидну дію – це правда, але імунітет алкоголь навпаки – послаблює.

Авторка: Тетяна Скоропляс

Терміново! Просили передати! Як не повестися на фейк про коронавірус (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.