Люди Фото

У Калуші дослідили 170-метрову шахту з ліфтом, капличкою та кристалами (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Ще з початку 2000-х років у Калуші почали занепадати і руйнуватися шахти. В результаті всі калуські шахти є мертвими і закиданими купою сміття. Проте дігери продовжуть досліджувати і випробовувати ці забуті території.

Як виявилося, ще не все втрачено і Калуш все-таки вберіг одну суху соляну шахту. Туди можна навіть спуститися на ліфті і помилуватися чудовими кристалами. Також можна помолитися в капличці, що знаходиться майже триста метрів під землею, інформують Вікна з посиланням на блог explorer.lviv.ua.

Дослідники розповіли, що, заручившись підтримкою депутата Калуської міської ради Віктора Павліва, побували і на інших шахтах. Також вони спустилися на дно 170-метрового сухого ствола шахти, куди впродовж 15 років ніхто не навідувався.

 За їхніми словами, враження від подорожі досить екстримальні, повітря душне, пропитане запахом гнилих дощок. Драбина, яка зроблена без цвяхів ледве трималася, а під ногами хиталися дошки і плавали пластмасові пляшки.

Рівень води подекуди був досить високим, кажуть дігери:

“Вода всередині сухого стволу біля сходів сягала близько одного метра. Але наближаючись далі, вода впиралася в похилу стелю і плавати можна було хіба-що з аквалангом – розповідає один із екстрималів”.

Подекуди з глибини стволу шахти не тільки радіозв’язок не тягнув, а навіть не було чути гуркоту дощок і не видно світла ліхтарика. Проте була достатня кількість цінних кабелів. Проте дігери закликають в жодному разі не повторювати їхньої мандрівки, адже це може коштувати життя.

Мандрівка закінчилася для розвідників успішно, адже вони впродовж тижня готувалися до спуску, попередньо складаючи план дій

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.