Культура Фото

У Франківську показали графіку та скульптуру Володимира Гуменного й Олега Лишеги (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У вівторок, 19 лютого, в Музеї мистецтв Прикарпаття презентували виставку робіт відомих митців Володимира Гуменного і Олега Лишеги.

За словами директор музею Василя Романця, ця виставка є великою подією для Івано-Франківська, адже можна побачити найкращі роботи художників.

«Я знав Олега і Володимира, – говорить художник Орест Заборський. – Гуменний був графіком з великої літери, але завжди залишався скромною людиною. Лишега був цікавою і вольною особою. Він читав мені свої поезії, казки, а також знав різні мови і багато подорожував. У нього було кредо – бути надприроднім».

Видавець Михайло Вітушинський зазначив, що на виставку зібрали роботи двох різних людей, але  з однаковим баченням світу, через призму простих речей.

«Ми сьогодні згадуємо двох митців, які за життя не отримали того, чого були достойні», – сказав письменник Володимир Єшкілєв.

«Дуже глибока естетика, – говорить художник Богдан Губаль, – Робота Володимира Гуменного «Хроніка давнього Галича» зробила його лідером молодих графіків. Він був художником міжнародного рівня, учасник багатьох виставок, а також отримав золоті медалі за свою працю».

Організатори виставки планують показати картини і в інших містах України.

А поки франківці та гості міста зможуть подивитись роботи Володимира Гуменного та Олега Лишеги до 10 березня.

Довідка:
Володимир Гуменний народився 26 січня 1952 року у Снятині. 
Закінчив Республіканську художню школу (м. Київ), Львівське художнє училище ім. І.Труша (1974 р.).Учасник міжнародних та всеукраїнських виставок у Бельгії, Болгарії, Індії, Іспанії, Італії, Канаді, Кореї — Сеул, Литви, Македонії, Норвегії, Німеччини, Польщі, Румунії, Росії, Словаччині, США, Тайвані, Фінляндії, Франції, Японії (понад 100 міжнародних виставок).
Член Національної спілки художників України (1986), член Графічного Клубу, Філадельфія, США (1994), член-кореспондент, академік Міжнародної Академії Модерного Мистецтва, Рим, Італія (2001), заслужений художник Міжнародної Академії Модерного Мистецтва, Рим, Італія (2003), академік, професор Міжнародної Академії літератури, мистецтва, науки «Greci — Marino», Версаль — Турин, Італія (2006).

Олег Лишега – поет, драматург і перекладач. 

На початку 1990-х років Лишега почав займатися дерев’яною скульптурою, зокрема на творчому вечері, що відбувся у 2008 році в арт-кав’ярні «Квартира 35» та був присвячений Григорію Круку, Лишега зазначив: «Поезія живе у різних формах, і література — це далеко не абсолют поезії. Поезія може жити усюди, зокрема і в скульптурі. На відміну від живопису, який потребує денного світла та тіні, скульптура є продуктом ночі і найбільше наближена до музики. Різьбярство — це алхімія дерева, це алхімія запаху, кольору й навіть слова».
У 1993 році за свої скульптурні роботи отримав диплом ІІІ Міжнародної бієналє «Імпреза», яка проходила в Івано-Франківську.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

 

Comments are closed.