Люди Фото

Франківські школярі показали виставу, аби зібрати гроші для родини загиблого в АТО (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Учні 4-Б класу франківської школи-ліцею №23 поставили благодійну виставу-казку «Дідова та бабина дочка», аби допомогти зібрати гроші на допомогу родині загиблого Івана Іванківа з села Росільна Богородчанського району.

Іван Іванків за контрактом служив танкістом в 10-ій гірсько-штурмовій бригаді. Останнє місце дислокації – Попаснянський район Луганської області. За рік на війні був двічі поранений. Третє поранення в голову виявилося смертельним. Річниця загибелі – 10 березня. Поховали 20-річного героя в рідному селі 15 березня 2018 року.

Від початку навчального початку учні 4-Б класу та їхні батьки та взяли родину загиблого бійця під свою опіку. 11 тис 463 грн – стільки вдалося зібрати учням 4-Б під час вистави.

З словами голова батьківського комітету Оксани Петровської, про родину батькам розповіла класна керівничка їхніх дітей Марія Рудей.

«Ми навіть поїхали з нею і кількома батьками у Росільну, аби познайомитись з тими людьми, побачити, як вони живуть, – розповідає пані Оксана. – Родина бідна. Ми везли одяг, взуття, промислові товари, звичайно гроші, які ми збираємо. Все, що можемо – допомагаємо».

Оксана Петровська додає, що кожен з батьків щомісяця скидаються грошима окремо, хто скільки може.

«Наша вчителька нас об’єднала навколо доброї справи, – говорить жінка. – Ми четвертий рік поспіль влаштовуємо вистави у яких залучені і батьки, і діти. Цього разу вирішили зробити благодійну, аби зібрати гроші для родини Іванків».

За словами ініціаторки заходу Марії Рудей, коли почалася війна, вона поставила собі обітницю – щороку опікуватися кимось з військових. Вчителька каже, що питає й шукає тих, кому найбільше потрібна допомога. Про цю родину їй розказали в адміністрації

«Війна торкнулася кожного з нас, тому ми вирішили допомогти хоч трохи приглушити той біль мами, яка втратила дитину, – говорить вчителька. – З батьками зібралися влітку й довго радилися, яку будо ставити виставу. Попросили дозволу в дирекції, що під час вистави будемо збирати гроші для тої мами, аби вона могла поставити пам’ятник своїй дитині. Вона казала, що син мріяв мати свій будинок, родину. Не сталося так. Хочу, аби люд, які почули про них – аби не були байдужими і теж помогли цій мамі».

За словами пані Марії, в родині Іванківих працює лише одна мати – на лісокомбінаті усі можливі зміни. Чоловік інвалід, старший син з астмою.

Каже, дітям просто пояснила для чого потрібна така вистава. «Вони все зрозуміли, – каже вчителька. – Просто сказала: «Уявіть, що ви когось в родині втратили».

“Виставу готували ще від літа. Ми збираємо гроші для родини хлопця, який загинув на війні. Його мама і тато бідні люди, а ще в нього залишилась маленька донечка, – розказує учениця 4-Б класу Катерина Кушніренко. – Нам це розказала вчителька і ми теж вирішили допомогти”.

Через певні обставини родина загиблого не має статусу і не отримала державну допомогу. Зарплату полеглого бійця вкрали з його банківської картки шахраї – кіберполіція не змогла встановити зловмисників. В родині неповносправний батько, інвалідність за бронхіальною астмою має брат загиблого. Мати просить допомоги, щоби поставити пам’ятник на могилі вбитого сина.

Всім, хто хоче долучитися до допомоги:

Картка Ощадбанку 5167 4901 6477 2809 (Євгенія Іванів – мати загиблого бійця 0680100490)

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.