Авто

Штраф за непристебнутий ремінь планують збільшити в 10 разів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Рівень користування ременями в Україні становить 23% – стверджують автори законопроекту.

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти в першому читанні законопроект № 10131 про підвищення штрафів за їзду без ременів безпеки і мотошоломів. Рішення комітету було прийнято 10 квітня, пише DT.ua з посиланням на сайт ВР.

Проектом закону пропонується збільшити штрафи за ці порушення в 10 разів, до 510 грн. Так депутати розраховують зменшити смертність і травматизм на дорогах.

Автори законопроекту наводять статистику, згідно з якою рівень користування ременями в Україні становить 23%. При цьому ремені безпеки могли б врятувати 50% учасників смертельних ДТП і захистити постраждалих від важких травм, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я. Аналогічний ефект дають і мотошоломи: їх використання знижує ризик загибелі до 40%, а тяжких травм – приблизно на 70%.

Повідомляється також, що сьогодні Рада продовжить розгляд проекту закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, який вони розглядають з 28 лютого.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.