Авто

Олег Боярин: «Україні вже треба створювати інфраструктуру під електрокари»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Країни Європи поступово відмовляються від продажу автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння через посилення вимог стосовно викидів до атмосфери.

Автомобільна промисловість у прискореному режимі розробляє нові види транспорту. Це зумовлено зміною клімату та значним забрудненням повітря у мегаполісах. Світовий банк наводить статистику, що 1/5 з усіх викидів вуглекислого газу припадає якраз на автотранспорт.

У Євросоюзі автовиробники зобов’язані чи то скорочувати об’єм викидів, чи то сплатити чималі суми. Так, штрафи складатимуть близько 30 мільярдів євро для автовиробників, що представлені на європейському ринку (Volkswagen, Peugeot, Hyundai, Renault-Nissan, Ford, BMW, Toyota та інших).

Втім, будь-які інноваційні рішення передбачають значні витрати на дослідництво, розробку та модернізацію виробництва. Так, на автогалузь у Євросоюзі припадає близько 30% від усього обсягу науково-дослідних і конструкторських робіт. А у наступне десятиліття європейські виробники авто мають інвестувати більше 140 мільярдів євро саме у розвиток електротранспорту.

Олег Боярин, голова‌ ‌групи‌ ‌компаній‌ ‌«Атолл‌ ‌Холдинг»‌, розповів, як європейські тренди позначаться на українській автопромисловості у довгостроковій перспективі:

Усвідомлюючи, що за 10 років в Україні, як і в світі, буде курсувати транспорт на електричній тязі й автопілоті, нам уже не знадобиться велика кількість нових доріг і паркінгів. Зате варто створювати інфраструктуру під цей вид транспорту. З огляду на те, що кількість автомобілів різко зменшиться, тому що люди перейдуть на масовий каршерінг, то і потреба в багатосмугових трасах і складних великих розв’язках відпаде. Якщо «спільні» авто будуть працювати 24/7 без простою, то немає необхідності в розширенні паркінгів. Тобто уряд повинен визначитися з напрямком розвитку і, відповідно, інвестувати у потрібну в майбутньому інфраструктуру.

Українській автомобільній галузі доведеться підвищувати рівень інноваційних компетенцій з виробництва електрокарів та безпілотних систем. Олег Боярин зауважує, що з розвитком цього напрямку Україна не тільки вирішить транспортні питання, але і дасть можливість повернути, залучити до роботи кращих IT-розробників, інженерів та інших фахівців, які зараз працюють за кордоном. За словами експерта, необхідно створити систему, яка дозволить висококваліфікованим кадрам працювати на батьківщині та мати попит на свої компетенції всередині країни.

Олег Боярин наголошує, таким чином рівень економіки значно підвищиться завдяки високотехнологічному виробництву, синергії та створенню доданої вартості:

Я впевнений, що найкращий шлях для України – це розвиток високотехнологічних галузей, таких як машинобудування, автомобілебудування та розробка IT для цих сегментів. Тільки так Україна зможе позбутися статусу сировинного придатка світу.

Повну версію інтерв’ю з Олегом Боярином читайте за посиланням.

На правах реклами

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.