Авто Акцент Газета Фото

Автостоянка проти. На Карпатській виросте ще одна багатоповерхівка (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На редакційну пошту «Репортера» прийшов лист з проханням допомогти. Мовляв, мешканці Карпатської та прилеглих вулиць залишилися без парковки. На її місці планують будівництво. Натомість великий спальний район буде без жодної ділянки під автівки.

«На цій автостоянці зазвичай ночують близько 250 авто. Користувачам стоянки повідомили, що з 1 листопада тут уже будуть підготовчі будівельні роботи. Усіх просять звільняти територію. Такі дії у нашому місті є нелогічними і незрозумілими. Двори будинків і так заставлені автомобілями. А беручи до уваги нові закони про паркування, заборонено утворювати паркувальні місця у дворах поряд з дитячими майданчиками», – звертається у листі читач.

До теми: На вулиці Мельника облаштували тролейбусну зупинку замість парковки (ФОТО)

Однак, себе просить не називати. Каже, він сам нині за кордоном, але за ім’ям його легко ідентифікувати, тож переживає за родину. Зазвичай «Репортер» не звертає уваги на анонімні повідомлення, але бувають винятки.

Мова йде про ділянку між багатоповерхівкою на Карпатській, 12 та університетом нафти і газу. Донедавна там і справді була автостоянка – засипана шутром територія з огородженням і охороною. А паркуванням там займалося КП «Сервіс-Авто». Підприємство створене ще у 1996 році. Та останніми роками воно звітувало на сесіях про збитковість. У травні 2015-го прокуратура міста навіть розпочала три кримінальні провадження – у «Сервіс-Авто» виявили фінансові порушення за три роки. У квітні 2016-го міська рада прийняла рішення припинити діяльність цього підприємства. А через рік господарський суд визнав «Сервіс-Авто» банкрутом і постановив відкрити ліквідаційну процедуру.

У травні 2018-го сесія приймає рішення припинити користування земельною ділянкою площею 0,4 га на вулиці Карпатській поруч з будинком № 12 для КП «Сервіс-Авто». Натомість – передати в оренду терміном на п’ять років – ТзОВ «Карпати ІВ», для обслуговування автостоянки. Та вже за місяць на наступній сесії депутати угоду розірвали і уклали іншу – теж на п’ять років, і затвердили проект землеустрою на відведення цієї ж ділянки під будівництво багатоквартирного житлового будинку. Будуватиме те саме ТзОВ «Карпати ІВ».

Читайте також: Квартири, ринок – два бульвари. Що чекає на центр Франківська та скільки це коштує (ФОТО)

У мережі про цю фірму інформації небагато. У неї кілька разів змінювався власник. Засновником є Олег Казимирчук. Керівник – Володимир Стасів.

Стасів розповідає, що цьогоріч будівництво розпочинати не планує. Тому до весни мешканці можуть залишати автівки на старій стоянці. Лиш охорону він уже не забезпечуватиме.

За словами Володимира Стасіва, біля майбутньої багатоповерхівки місця для автівок буде достатньо.

«Ми обгородимо територію парканом, але на зиму вже нічого копати не будемо, – говорить він. – Люди можуть поки що тримати там свої машини. Ми плануємо цього тижня зустрітися з мешканцями і обговорити усі питання, які їх хвилюють. На теплотрасу, що проходить поряд, ми теж не претендуємо – будівництво її не зачепить. Тим більше, вона належить теплокомуненерго».

Каже, наразі ще детальної візуалізації майбутнього будинку немає. Але на словах Стасів пояснює: будинок буде зміщений ближче до бібліотеки ІФНТУНГ. Перед ним залишиться достатньо місця для автівок. А справа від нього, біля головного корпусу нафти і газу, на місці хащів передбачене облаштування зеленої зони.

До теми: Чому під ратушею у Франківську росте парковка і коли це закінчиться (ФОТО)

На території стоянки нині ще є сторож, і водії ще ставлять тут свої автівки. Один із чоловіків, що залишає на стоянці авто, підтверджує – поблизу автостоянок вже не залишилося. Нещодавно закрили також автостоянку на Флотській. Однак, називатися не хоче, ніяк це не пояснює і швидко тікає.

«А де ви бачили у місті парковки для мешканців? Якщо десь і залишилися, то це теж, доки на них не виросте будова. Нам сказали, що з 1 листопада договір розривають – машину треба буде звідси забрати. Ну то буду ставити під вікна собі», – каже він.

Про ініціативу із захисту парковки не чув нічого. Каже, не бачив ані представника від забудовника, ані від активних власників автівок. За його словами, забудовник викупив і приватний будинок, що стоїть поруч. Тож припускає, що незабаром тут виросте не одна багатоповерхівка.

Зданих будинків у «Карпати ІВ» наразі немає. Тож ні про негативний, ні про позитивний досвід забудовника поки не йдеться. Втім, поряд, на Сніжній, 52, недавно закінчилося будівництво багатоквартирного будинку від компанії «Франківський дім». Вона ж звела ще дві черги на розі Берегова-Дов­га та розпочала будівництво на перехресті Берегової та Чистої.

Згідно з даними публічної кадастрової карти, ділянка на Сніжній, 52 під будівництво багатоквартирного будинку надана в оренду ТзОВ «Рембудексперт ІФ». Не виключено, що й ділянку біля будинку на Карпатській, 12 забудовуватиме «Франківський дім». Втім, поки це лиш здогади. Як воно буде, побачимо згодом. Але вже, очевидно, без стоянки.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.