Афіша

2 листопада франківцям покажуть “Останню поїздку додому” Романа Крика

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У неділю, 2 листопада, о 16:00 годині в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка, на 4 поверсі відбудеться показ фільму “Остання поїздка додому” режисера Романа Крика. Вхід вільний.

1010041014442657_f0_0[1]

Зйомки фільму проходили у липні 2010 року Кобильниці Волоській, Варшаві, Чесанові, Старому та Новому Люблинці, Великих Очах, Князях, Млинах, Наролю, Венгожеві, Гіжицьку, Круклянках, Оковізьні та Позезджу.

Героями фільму є троє мешканців Кобильниці Волоської, які в 1947 р. були насильно переселені на Мазури в рамках операції „Вісла”. Семену Крику було тоді 22 роки, Катерині Бутрим – 17, Катерині Гниді – 10 років. Трійня переселенців – нині літніх уже людей – орендує туристичний караван, щоб 63 роки опісля, в протилежному напрямку, здолати переселенський шлях і провідати рідне село.

В Кобильниці Волоській нинішні жителі Мазурів розповідають про те, як була організована акція „Вісла” в їхньому селі, розповідають про своє довоєнне життя, про своїх предків. Вони там, на рідній землі, зустрічаються з греко-католицьким єпископом, який теж народився в Кобильниці Волоській і був хрещений в місцевій церкві, а потім, у віці 2 років, був депортований з більшістю інших мешканців цього населеного пункту. Всі вони відвідують з молитвою місцеву церкву, яка нині є також костелом.

У фільмі виступають інші депортовані в рамках акції „Вісла” (жителі Венгожева та околиць). Вони розмірковують про те, чи українці в Польщі, як національна меншина, мають шанс вижити, а також, чи акція „Вісла” завершилася успіхом, якщо виходити з того, що її основною метою була полонізація депортованих українців…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.